Znamenité znamení

Dne 21. 3. proběhla avizovaná exkurze na výstavu Znamení vertikál do Opavy. Celkový počet účastníků se dostal na číslo devět. Pro ty, kteří s námi nemohli, jsme připravili“arthistory fotostory“. Tady ji máte.

 

 

Z Olomouce jsme vyjížděly v ryze ženském kolektivu…..

IMG_0004

IMG_0011

 

 

 

Na vlakové stanici Ostrava – Svinov se k nám připojil jediný muž naší výpravy – Milan!

 

 

První kroky z opavského nádraží směřovaly k místní chloubě – kapli sv. Kříže v Opavě – Kateřinkách, kde naším dotazům statečně čelil Petr Waleczko z opavské pobočky Sdružení historiků ČR.

IMG_0033

IMG_0049

IMG_0046

 

 

 

Již první zastávka náš příjemně naladila.

 

 

Jako poděkování našemu průvodci zveřejňujeme tuto fotografii vysoké umělecké hodnoty :-)

IMG_0070

IMG_0090

 

 

Z kaple jsme se vydali do kontatedrály Nanebevzetí Panny Marie, po jejímž chladném interiéru jsme si nemohli vynachválit jarní počasí venku. Příjemnou atmosféru podkreslili ptáčci od Kurta Gebauera, s nimiž se jeho skalní fanoušci i vyfotili.

 

 

Hurá! Hlavní bod našeho programu je tady! Vstup do Slezského zemského muzea se odehrával v radostném očekávání, co nás uvnitř čeká a nemine.

IMG_0099

IMG_0104

IMG_0109

Po prohlídce se všichni rozutekli ke svým vlakům, autobusům a autům, takže o závěrečnou fotografii vyčerpaných, ale spokojených výletníků vás bohužel musíme ochudit:-)

IMG_0120

Nezbývá než poděkovat organizátorce akce Veronice Polákové, našim průvodcům a všem účastníkům za příjemně strávený den!

Výstavou Znamení vertikál nás provedl pan docent Pavel Šopák, kurátor výstavy, který svůj odborný výklad proložil řadou praktických poznámek, které nám trochu poodhalily, co tvorba výstavy obnáší. Se všeobecným vděkem se setkaly i přenosné židličky, které mají prý i ve vídeňském MAK(u).

Autor: Veronika Kurzová

0

Přidat komentář

Upozornit na
avatar
wpDiscuz